  • Mfr # RIBMN24Q2C
  • Zoro # G3225533
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Width
2.75
Height
1.75
Feature
LED
Mounting Type
DIN Rail, Surface Mount
Accessory
I/O Expander
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RIBMN24Q2C
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
2.75
Height
1.75
Details
Item
Track Mount,2 Output,I/O Expander
Feature
LED
Mounting Type
DIN Rail, Surface Mount
Accessory
I/O Expander
Contact Rating
15A
Type
Modular Panel
Frequency
50/60 Hz
Contact Type
2-SPDT
Coil Voltage
24 VAC, 24 VDC
Operating Humidity
5% to 95% non-condensing
Operating Temperature
-30° to 140°F (-34° to 60°C)
Description
2 Output I/O Expander, 24 Vac/dc Power Input, 0-10 Vdc / 0-5 Vdc Control Input, 2.75" Track Mount