  • Mfr # RIBM2402SB
  • Zoro # G3225262
/ea
Key Features
Coil Volts
24VAC/DC
Application
MT4
Mount
Override Switch Mount
Operating Humidity
5% to 95% non-condensing
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RIBM2402SB
Item
Track Mnt Rly,20A,SPDT,24VAC/DC,120VAC
Coil Volts
24VAC/DC
Application
MT4
Mount
Override Switch Mount
Operating Humidity
5% to 95% non-condensing
Coil Voltage
24 VAC, 24 VDC, 208-277 VAC
Operating Temperature
-30° to 140°F (-34° to 60°C)
Contact Type
1-SPST
Contact Rating
20A
Track
Description
Power Relay, 20 Amp SPST + Override, 24 Vac/dc/208-277 Vac Coil, 4.00" Track Mount