Gates Synchro-Power Polyurethane Belts, T10-980-75 T10-980-75
Synchro-Power Polyurethane Belts, T10-980-75 (Discontinued)
  • Mfr # T10-980-75
  • Zoro # G8031356
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
T10-980-75
Country of Origin
United States
Dimensions
Pitch Length - Timing Belts
980 mm
Top Width
75 mm
Details
Item - Timing Belts
Belt
Gearbelt Series - Timing Belts
Synchro-Power
Number of Teeth - Timing Belts
98
Pitch - Timing Belts
10 mm
Teeth Location - Timing Belts
Single Sided
Temp. Range
-30 to 80°C