  • Mfr # F32T8/SPX41/U6/ECO
  • Zoro # G3776446
Voltage
120V AC
Watts
32 W
Bulb Housing
Glass/Metal
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
F32T8/SPX41/U6/ECO
Country of Origin
China
Dimensions
Bulb Bend Radius
6 in
Bulb Manufacturers Warranty Length
3 yr
Bulb Dia.
1 in
Overall Length
22 1/2 in
Nominal Length
22.5 in
Details
Item
U-Bend Fluorescent Bulb
Voltage
120V AC
Watts
32 W