  • Mfr # TEYF3100
  • Zoro # G8769591
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Series
TEYF
Number of Poles
3
AC Voltage Rating
277/480V AC
Circuit Breaker Type
Standard
Phase
3
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
TEYF3100
Country of Origin
United States
Dimensions
Frame Size
125A/TEY
Width
3 in
Depth
3-1/16 in
Height
5-1/4 in
Max. Wire Size
1/0 AWG
Min. Wire Size
4 AWG
Details
Item
Molded Case Circuit Breaker
Series
TEYF
Amps
100A