  • Mfr # MMG35DF4-STD
  • Zoro # G3294849
/ea
See details
Key Features
Engine Brand
Generac
Fuel Type
Diesel
Surge Watts
35 W
Rated Voltage
120/208/240/277/480V AC
Starter Type
Electric
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
MMG35DF4-STD
Country of Origin
United States
Dimensions
Generator Height
83.0 in
Length
152 in
Details
Engine Brand
Generac
Item
Portable Generator
Fuel Type
Diesel
Generator Rated Watts
35 W
Surge Watts
35 W