  • Mfr # ARIASN36BE
  • Zoro # G515765293
Board Color
Blue
Depth
0.5 in
Height
36 in
Width
72 in
Size
3'H x 6'W
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
ARIASN36BE
Depth
0.5 in
Height
36 in
Width
72 in
Size
3'H x 6'W
Details
Board Color
Blue
Magnetic or Non-Magnetic
Non-Magnetic
  • 100% recyclable and made from recycled glass and sand. LEVEL by BIFMA certified.
  • Lower steel support bar doubles as integrated magnetic marker storage.
  • Premium 1⁄4" glass floats just 1⁄2" off the wall.