  • Mfr # HMYSN48GN
  • Zoro # G2193381
Board Properties
Non-Magnetic
Dry Erase Height
48 in
Dry Erase Width
96 in
Board Color
Green
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
HMYSN48GN
Dry Erase Height
48 in
Dry Erase Width
96 in
Height
48"
Overall Height
48 in
Overall Width
96 in
Width
96"
Board Height - Side 1
48 in
Board Width - Side 1
96 in
Board Properties
Non-Magnetic
Item
Board Color
Green
Includes
(4) Markers, Accessory Holder, Eraser, Stand-Offs
Corner Shape
Square
Description
Dry Erase Board, Board Properties Non-Magnetic, Mounting/Mobility Type Wall Mounted, Board Color Green, Dry Erase Height 48 in, Dry Erase Width 96 in, Depth 1 5/8 in, Dry Erase Surface Finish Gloss, Adjustable Height Range Not Adjustable, Frame Color Not Applicable, Board Frame Material No Frame, Frame Material Not Applicable, Dry Erase Surface Type Glass, Corner Shape Square, Includes (4) Markers, Accessory Holder, Eraser, Stand-Offs, Standards BIFMA Certified, TAA Compliant