  • Mfr # HMYRM48WH
  • Zoro # G2193059
Board Properties
Magnetic
Dry Erase Height
48 in
Dry Erase Width
96 in
Board Color
White
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HMYRM48WH
Dry Erase Height
48 in
Dry Erase Width
96 in
Height
48"
Overall Height
48 in
Overall Width
96 in
Width
96"
Board Height - Side 1
48 in
Board Width - Side 1
96 in
Board Properties
Magnetic
Item
Board Color
White
Includes
(4) Markers, Magnets, Accessory Holder, Eraser, Stand-Offs
Corner Shape
Rounded
Description
Dry Erase Board, Board Properties Magnetic, Mounting/Mobility Type Wall Mounted, Board Color White, Dry Erase Height 48 in, Dry Erase Width 96 in, Depth 1 5/8 in, Dry Erase Surface Finish Gloss, Adjustable Height Range Not Adjustable, Frame Color Not Applicable, Board Frame Material No Frame, Frame Material Not Applicable, Dry Erase Surface Type Glass, Corner Shape Rounded, Includes (4) Markers, Magnets, Accessory Holder, Eraser, Stand-Offs, Standards BIFMA Certified, TAA Compliant