Grayhill Rotary Switch, 20 Positions, Sp20T, On-On, Latched, 0.25A, 30Vdc, Solder Terminal, Shaft Type 59M18-02-1-20N-C
Rotary Switch, 20 Positions, Sp20T, On-On, Latched, 0.25A, 30Vdc, Solder Terminal, Shaft Type (Discontinued)
  • Mfr # 59M18-02-1-20N-C
  • Zoro # G005800916
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
59M18-02-1-20N-C
Country of Origin
United States
Description
Rotary Switch, 20 Positions, Sp20T, On-On, Latched, 0.25A, 30Vdc, Solder Terminal, Shaft Type Actuator, Panel Mount-Threaded