  • Zoro # G8600173
/ea
Free Shipping & Returns
Wire Size
14 AWG
Wire Color
Green
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G8600173
Wire Size
14 AWG
Length
1000 ft.
Nominal Outside Dia.
0.12 in
Conductor Size
14 AWG
Overall Length
1,000 ft
Nominal Outside Diameter
0.12 in
Wire Color
Green
Voltage
60V
Description
Primary Automotive Wire, Number of Conductors 1, Wire Size 14 AWG, Insulation Material PVC, Wire Color Green, Length 1,000 ft, Voltage 60 V, Trade Designation GPT, Conductor Design Stranded, Jacket Color Not Applicable, Conductor Material Copper