  • Mfr # UHDMFTC84BK
  • Zoro # G010893019
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Height
72 in
Material
Steel
Color
Gray/White
Finish
Powder Coated
NEMA Enclosure Type
NEMA 12
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
UHDMFTC84BK
Country of Origin
Canada
Dimensions
Height
72 in
Details
Item
Panel Bridge Kit
Material
Steel
Color
Gray/White
Finish
Powder Coated
NEMA Enclosure Type
NEMA 12
Additional Description
Panel Bridge Kit - 84"
Standards
UL 508A Type 12; CSA Type 12; Complies with NEMA Type 12 IEC 60529, IP54; NEMA Type 12; IEC 60529, IP54; Appropriate components are required to maintain these standards.