  • Mfr # NCSMA2120UUS
  • Zoro # G408857531
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Frequency Response - Speakers
1 kHz
Impedance
8 Ohm
Voltage
120V AC
Includes
Rack mounting kit
Height
1.7"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
NCSMA2120UUS
Country of Origin
United States
Dimensions
Height
1.7"
Width
17.2"
Depth
11.9"
Details
Frequency Response - Speakers
1 kHz
Impedance
8 Ohm
Voltage
120V AC
Includes
Rack mounting kit
Item
Amplifier
Operating Power Consumption
60 W
Watt (RMS)
240 W
Audio Channels
2
Green Environmental Attribute
Energy Star; Environmentally Friendly
Number of Analog Audio Inputs
12
Series
CSMA
Energy Star
Yes
Environmentally Friendly
Yes
Input Voltage
27 V DC, 120 V AC, 230 V AC