  • Zoro # G7125319
Length of Cut
0.0450"
Shank Dia.
1/8"
Milling Dia.
1/64"
Neck Dia.
0.0142"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G7125319
Length of Cut
0.0450"
Shank Dia.
1/8"
Milling Dia.
1/64"
Neck Dia.
0.0142"
Overall Length
1.5000" (1-1/2)
Shank Diameter
0.1250" (1/8)
Cutter Dia.
0.0150" (1/64)
Finish - Machining
Uncoated
Coating
UN
Overall Reach
0.0780" (5/64)
SAE or Metric
SAE
Reach
(5x)
LOC Multiple
(3x)
Description
0.0150" (1/64) Cutter DIA x 0.0450" Length of Cut x 0.0780" (5/64) Reach Carbide Ball End Mill, 2 Flutes