  • Mfr # RSB0210-C3
  • Zoro # G7131129
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RSB0210-C3
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Overall Length
1.5000" (1-1/2)
Neck Dia.
0.0202"
Reamer Size
0.0210"
Chamfer Length
0.0024"
Reamer Diameter
0.0210"
Margin Length
0.1720" (11/64)
LOC Multiple
(8x)
Reach
(13x)
Overall Reach
0.2810" (9/32)
Description
0.0210" Reamer DIA x 0.1720" (11/64) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated