  • Mfr # RSB0265-C3
  • Zoro # G7128645
Overall Length
1.5000" (1-1/2)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RSB0265-C3
Overall Length
1.5000" (1-1/2)
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Neck Dia.
0.0255"
Reamer Size
0.0265"
Chamfer Length
0.0030"
Margin Length
0.1870" (3/16)
Reamer Diameter
0.0265"
LOC Multiple
(7x)
Reach
(12x)
Overall Reach
0.3120" (5/16)
Description
0.0265" Reamer DIA x 0.1870" (3/16) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated