  • Mfr # RSB0292-C3
  • Zoro # G7134236
Overall Length
2.0000" (2)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RSB0292-C3
Overall Length
2.0000" (2)
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Neck Dia.
0.0282"
Reamer Size
0.0292"
Chamfer Length
0.0034"
Reamer Diameter
0.0292"
Margin Length
0.2180" (7/32)
Reach
(13x)
LOC Multiple
(7x)
Overall Reach
0.3750" (3/8)
Description
0.0292" Reamer DIA x 0.2180" (7/32) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated