  • Mfr # RSB0315-C3
  • Zoro # G7139398
Overall Length
2.0000" (2)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RSB0315-C3
Overall Length
2.0000" (2)
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Neck Dia.
0.0305"
Reamer Size
0.0315"
Margin Length
0.2180" (7/32)
Chamfer Length
0.0036"
Reamer Diameter
0.0315" (.8 mm)
Overall Reach
0.3750" (3/8)
LOC Multiple
(7x)
Reach
(12x)
Description
0.0315" Reamer DIA x 0.2180" (7/32) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated