  • Mfr # RSB0320-C3
  • Zoro # G7213844
Overall Length
2.0000" (2)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RSB0320-C3
Overall Length
2.0000" (2)
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Neck Dia.
0.0310" (1/32)
Reamer Size
0.0320"
Margin Length
0.2500" (1/4)
Chamfer Length
0.0037"
Reamer Diameter
0.0320"
Overall Reach
0.4370" (7/16)
Reach
(14x)
LOC Multiple
(8x)
Description
0.0320" Reamer DIA x 0.2500" (1/4) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated