  • Mfr # RSB0360-C3
  • Zoro # G7219030
Overall Length
2.0000" (2)
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RSB0360-C3
Overall Length
2.0000" (2)
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Neck Dia.
0.0350" (.9 mm)
Reamer Size
0.0360"
Reamer Diameter
0.0360"
Chamfer Length
0.0041"
Margin Length
0.2810" (9/32)
Overall Reach
0.5000" (1/2)
Reach
(14x)
LOC Multiple
(8x)
Description
0.0360" Reamer DIA x 0.2810" (9/32) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated