  • Mfr # RSB0470-C3
  • Zoro # G7226794
Overall Length
2.0000" (2)
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RSB0470-C3
Overall Length
2.0000" (2)
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Neck Dia.
0.0455"
Reamer Size
0.0470"
Reamer Diameter
0.0470"
Chamfer Length
0.0047"
Margin Length
0.3120" (5/16)
Overall Reach
0.5620" (9/16)
Description
0.0470" (3/64) Reamer DIA x 0.3120" (5/16) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated