  • Mfr # RSB0475-C3
  • Zoro # G7227388
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RSB0475-C3
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Overall Length
2.0000" (2)
Neck Dia.
0.0460"
Reamer Size
0.0475"
Chamfer Length
0.0048"
Reamer Diameter
0.0475"
Margin Length
0.3120" (5/16)
Overall Reach
0.5620" (9/16)
Description
0.0475" Reamer DIA x 0.3120" (5/16) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated