  • Mfr # RSB0750-C3
  • Zoro # G7216845
Overall Length
2.0000" (2)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RSB0750-C3
Overall Length
2.0000" (2)
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Neck Dia.
0.0730"
Reamer Size
0.0750"
Chamfer Length
0.0068"
Margin Length
0.5620" (9/16)
Reamer Diameter
0.0750" (1.9 mm)
LOC Multiple
(7x)
Overall Reach
1.0000" (1)
Description
0.0750" Reamer DIA x 0.5620" (9/16) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated