  • Mfr # RSB0760-C3
  • Zoro # G7215305
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RSB0760-C3
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Overall Length
2.0000" (2)
Neck Dia.
0.0740"
Reamer Size
0.0760"
Reamer Diameter
0.0760"
Margin Length
0.5620" (9/16)
Chamfer Length
0.0068"
LOC Multiple
(7x)
Overall Reach
1.0000" (1)
Description
0.0760" Reamer DIA x 0.5620" (9/16) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated