  • Mfr # RSB0795-C3
  • Zoro # G7217098
Overall Length
2.0000" (2)
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RSB0795-C3
Overall Length
2.0000" (2)
Shank Dia.
0.1250" (1/8)
Neck Dia.
0.0775"
Reamer Size
0.0795"
Margin Length
0.5620" (9/16)
Reamer Diameter
0.0795"
Chamfer Length
0.0072"
LOC Multiple
(7x)
Overall Reach
1.0000" (1)
Description
0.0795" Reamer DIA x 0.5620" (9/16) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated