  • Mfr # RSB1719-C3
  • Zoro # G7138454
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RSB1719-C3
Shank Dia.
0.1875" (3/16)
Overall Length
4.0000" (4)
Neck Dia.
0.1679"
Reamer Size
0.1719"
Reamer Diameter
0.1719" (11/64)
Chamfer Length
0.0155"
Margin Length
1.0000" (1)
Reach
(12x)
Overall Reach
2.0000" (2)
LOC Multiple
(6x)
Description
0.1719" (11/64) Reamer DIA x 1.0000" (1) Margin Length Carbide Reamer, 4 Flutes, AlTiN Coated