  • Mfr # RSB2344-C3
  • Zoro # G7128575
/ea
Free Shipping & Returns
Number of Flutes
6
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RSB2344-C3
Shank Dia.
0.2500" (1/4)
Overall Length
4.0000" (4)
Neck Dia.
0.2264"
Reamer Size
0.2344"
Chamfer Length
0.0188"
Reamer Diameter
0.2344" (15/64)
Margin Length
1.1250" (1-1/8)
Number of Flutes
6
LOC Multiple
(5x)
Reach
(11x)
Overall Reach
2.5000" (2-1/2)
Description
0.2344" (15/64) Reamer DIA x 1.1250" (1-1/8) Margin Length Carbide Reamer, 6 Flutes, AlTiN Coated