  • Mfr # AD-DNL36-EUC
  • Zoro # G914641976
/ea
Key Features
Table Shape
Round
Product Type
Dining
Features
Width
50.5 in
Length
50.5 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
AD-DNL36-EUC
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
50.5 in
Length
50.5 in
Table Dimensions
36 in
Depth
40.9 in
Details
Table Shape
Round
Product Type
Dining
Features
Includes
304-Grade Stainless Steel Hardware
Material
Recycled Plastic
For Use With
Outdoor patio furniture for Backyard, Garden, Lawn and Beach
Color
Eucalyptus
Application
Outdoor paito furniture
Finish
Woodgrain Texture
Number of Pieces
3
Description
This Lehigh Poly Outdoor Patio Dining Set features our 36" round dining table in dining height including umbrella hole with 2 side chairs for a matching set that will serve as an impressive focal point for your outdoor dining area. The Lehigh Collections elegant and traditional lines provide a beautiful look to the chairs that surround the sturdy and well-built table. This is a dining set that your guests will covet. Dining separates can also be purchased to expand your set further. The high-grade poly lumber used in this product offers the most realistic look of natural wood without the headaches of maintaining or replacing every few seasons.