  • Zoro # G902251965
/ea
Key Features
For Use With
Features
Fits Hole 1/2 in; On/Off/On; (6) Screws Terminals; Double Flats
Fits Brand
Alto-Shaam; Berkel; Hobart; Pitco; Seco
Color
Black; Silver
Voltage
125/277 V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Zoro #
G902251965
Length
2.25 in
Width
1.25 in
Height
0.75 in
Details
Item
Toggle Switch
For Use With
Features
Fits Brand
Color
Black; Silver
Voltage
125/277 V
Amps
20 A at 125 V; 10 A at 277 V
Type
DPDT
Description
[ Toggle Switch ] [ Fits Hole 1/2"] [ On/Off/On ]; [ Dpdt(Ctr-Off) ] [ Terminals 6 (Screws) ]; [ Amp/Volt 20A/125V,10A/277V ] [ Color -Blk/Slvr];[ Toggle Has Double Flats ];Alto-Shaam Warmer Deli Cases (Series): Dcd, Ed, Hn, Ty.;Berkel Slicer;Pitco Fryer;12,14,14Bif,14R,14Ufm,18,18Bif,18Ufm,24R-Ufm,7,P14,Pm14,Pr14;Seco Heater Assembly Ha-1750