  • Zoro # G002250059
/ea
Key Features
For Use With
Features
Fits Hole 1/2 in; On/Off; (4) Screws Terminals
Fits Brand
Globe; Hobart; Qualheim
Color
Black; Silver
Height
1.70 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Zoro #
G002250059
UPC #
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Height
1.70 in
Length
1.70 in
Width
0.70 in
Details
Item
Toggle Switch
For Use With
Features
Fits Brand
Globe; Hobart; Qualheim
Color
Black; Silver
Voltage
125/250 V
Amps
16 A at 125 V; 8 A at 250 V
Type
DPST
Description
[ Toggle Switch ] [ Fits Hole 1/2" ] [ On/Off ] [ Dpst ] ;[ Terminals 4 (Screws) ] [ Volt/Amp 16A/125V,8A/250V ] ;[ Color Black/Silver];Globe Slicer All Models;Hobart Fryer Ck20, Ck201;Oven Cn90A, Cn91B;Qualheim Vegetable Slicer 101, 200, 400, 440