  • Mfr # E50-208100-J05-N-KIT-NS
  • Zoro # G215397107
Enclosure
JIC Steel
Current Sensor Type
Split-Core
Phase
Three Phase
Amps
100 A
Current Sensor Output
2 V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-208100-J05-N-KIT-NS
Enclosure
JIC Steel
Current Sensor Type
Split-Core
Phase
Three Phase
Amps
100 A
Current Sensor Output
2 V
Protocol
EZ-7; BACnet IP
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 100A, JIC Steel Enclosure, EZ-7, BACnet IP Protocol, Green Class Net Meter, No 2V Output Current Sensors Included