  • Mfr # E50-208100-J03NSPKIT-NS
  • Zoro # G015396904
Current Sensor Type
Split-Core
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
Phase
Single Phase or Two Phase
Amps
100 A
Enclosure
JIC Steel
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E50-208100-J03NSPKIT-NS
Current Sensor Type
Split-Core
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
Phase
Single Phase or Two Phase
Amps
100 A
Enclosure
JIC Steel
Current Sensor Output
2 V
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 100A, JIC Steel Enclosure, BACnet MS/TP, EZ-7 Ethernet Protocol, Green Class Net Meter - Single Phase, No 2V Output Current Sensors Included