  • Mfr # E50-208200-J06-N-SCS-NS
  • Zoro # G515404772
Current Sensor Type
Solid-Core
Current Sensor Output
2 V
Modbus TCP/IP
Yes
Modbus RTU
Yes
Phase
Three Phase
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-208200-J06-N-SCS-NS
Current Sensor Type
Solid-Core
Current Sensor Output
2 V
Modbus TCP/IP
Modbus RTU
Phase
Three Phase
Enclosure
JIC Steel
Protocol
Modbus RTU; Modbus TCP/IP
Amps
200 A
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 200A, JIC Steel Enclosure, Modbus RTU, Modbus TCP/IP Protocol, Green Class Net Meter, No 2V Output Current Sensors Included