  • Mfr # E50-208200-R06-N-KIT
  • Zoro # G115406206
Key Features
Modbus TCP/IP
Yes
Protocol
Modbus RTU; Modbus TCP/IP
Current Sensor Type
Split-Core
Modbus RTU
Yes
Current Sensors Included
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E50-208200-R06-N-KIT
Details
Modbus TCP/IP
Protocol
Modbus RTU; Modbus TCP/IP
Current Sensor Type
Split-Core
Modbus RTU
Current Sensors Included
Number of Current Sensors
3
Current Sensor Output
2 V
Phase
Three Phase
Amps
200 A
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 200A, NEMA 4X Enclosure, Modbus RTU, Modbus TCP/IP Protocol, Green Class Net Meter, 3 Split-Core Current Sensors with 2V Output