  • Mfr # E50-208400-R01-N-KIT-NS
  • Zoro # G115397832
Current Sensor Output
2 V
Protocol
EZ-7 Ethernet
Amps
400 A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E50-208400-R01-N-KIT-NS
Current Sensor Output
2 V
Protocol
EZ-7 Ethernet
Amps
400 A
Phase
Three Phase
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 400A, NEMA 4X Enclosure, EZ-7, EZ-7 Ethernet Protocol, Green Class Net Meter, No 2V Output Current Sensors Included