  • Mfr # E50-208800-R06-SPKIT-NS
  • Zoro # G615402913
Current Sensor Output
2 V
Modbus TCP/IP
Yes
Phase
Single Phase or Two Phase
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-208800-R06-SPKIT-NS
Current Sensor Output
2 V
Modbus TCP/IP
Yes
Phase
Single Phase or Two Phase
Protocol
Modbus RTU; Modbus TCP/IP
Modbus RTU
Amps
800 A
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 800A, NEMA 4X Enclosure, Modbus RTU, Modbus TCP/IP Protocol, Single Phase or Two Phase Two Element, No 2V Output Current Sensors Included