  • Mfr # E50-480100-R02-N-KIT-NS
  • Zoro # G015398137
Current Sensor Output
2 V
Protocol
Modbus RTU; EZ-7 Ethernet
Modbus RTU
Yes
Enclosure
NEMA 4X
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E50-480100-R02-N-KIT-NS
Current Sensor Output
2 V
Protocol
Modbus RTU; EZ-7 Ethernet
Modbus RTU
Yes
Enclosure
NEMA 4X
Current Sensor Type
Split-Core
Phase
Three Phase
Amps
100 A
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 100A, NEMA 4X Enclosure, Modbus RTU, EZ-7 Ethernet Protocol, Green Class Net Meter, No 2V Output Current Sensors Included