  • Mfr # E50-480200-J02-SPKIT-NS
  • Zoro # G915404020
Amps
200 A
Current Sensor Type
Split-Core
Current Sensor Output
2 V
Modbus RTU
Yes
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-480200-J02-SPKIT-NS
Amps
200 A
Current Sensor Type
Split-Core
Current Sensor Output
2 V
Modbus RTU
Yes
Phase
Single Phase or Two Phase
Protocol
Modbus RTU; EZ-7 Ethernet
Enclosure
JIC Steel
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 200A, JIC Steel Enclosure, Modbus RTU, EZ-7 Ethernet Protocol, Single Phase or Two Phase Two Element, No 2V Output Current Sensors Included