  • Mfr # E50-480200-R04NSPKIT-NS
  • Zoro # G915406383
Amps
200 A
Current Sensor Type
Split-Core
Protocol
EZ-7; Modbus TCP/IP
Current Sensor Output
2 V
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-480200-R04NSPKIT-NS
Amps
200 A
Current Sensor Type
Split-Core
Protocol
EZ-7; Modbus TCP/IP
Current Sensor Output
2 V
Modbus TCP/IP
Yes
Phase
Single Phase or Two Phase
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 200A, NEMA 4X Enclosure, EZ-7, Modbus TCP/IP Protocol, Green Class Net Meter - Single Phase, No 2V Output Current Sensors Included