  • Mfr # E50-480400-R02KIT-NS
  • Zoro # G615399404
Key Features
Modbus RTU
Yes
Protocol
Modbus RTU; EZ-7 Ethernet
Current Sensor Type
Split-Core
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-480400-R02KIT-NS
Details
Modbus RTU
Yes
Protocol
Modbus RTU; EZ-7 Ethernet
Current Sensor Type
Split-Core
Phase
Three Phase
Current Sensor Output
2 V
Amps
400 A
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 400A, NEMA 4X Enclosure, Modbus RTU, EZ-7 Ethernet Protocol, No 2V Output Current Sensors Included