  • Mfr # E50-480400-R06-SPKIT-NS
  • Zoro # G415400645
Amps
400 A
Phase
Single Phase or Two Phase
Current Sensor Output
2 V
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
E50-480400-R06-SPKIT-NS
Amps
400 A
Phase
Single Phase or Two Phase
Current Sensor Output
2 V
Protocol
Modbus RTU; Modbus TCP/IP
Voltage
277/480V
Modbus TCP/IP
Yes
Modbus RTU
Yes
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 400A, NEMA 4X Enclosure, Modbus RTU, Modbus TCP/IP Protocol, Single Phase or Two Phase Two Element, No 2V Output Current Sensors Included