  • Mfr # E50-480800-R03-SPKIT-NS
  • Zoro # G615402685
Current Sensor Output
2 V
Amps
800 A
Phase
Single Phase or Two Phase
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-480800-R03-SPKIT-NS
Current Sensor Output
2 V
Amps
800 A
Phase
Single Phase or Two Phase
Protocol
BACnet MS/TP; EZ-7 Ethernet
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 800A, NEMA 4X Enclosure, BACnet MS/TP, EZ-7 Ethernet Protocol, Single Phase or Two Phase Two Element, No 2V Output Current Sensors Included