  • Mfr # SGS18/240FT
  • Zoro # G1403845
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Length
240 ft.
Series
TechLine
Tensile Strength
12,000
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
SGS18/240FT
Length
240 ft.
For Flange Width Range
4 in to 18 in
Lifeline Diameter
0.69 in