  • Mfr # WSPDBSM24V
  • Zoro # G1141696
/ea
Key Features
Color
White
Application
Warehouse;Site/Area
Technology
Bluetooth®;Daylight Harvesting;0-10V Dimming
Collection Name
WASP Occupancy Sensor Product Line
Series
WSPD Series
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
WSPDBSM24V
Country of Origin
China
Dimensions
Each - Length
5.400 in
Each - Height
6.300 in
Each - Width
2.400 in
Details
Color
White
Application
Warehouse;Site/Area
Technology
Collection Name
Series
WSPD Series
Control
0-10V Dimming
Accessibility
Direct Access
Environmental Conditions
Standard Version
Project Type
New Construction;Retrofit
Space Planning
Stand-Alone Solutions
Communication Method
Wireless
Item
Occupancy Sensor
Sensor Operation
0 to 10V Dimming
Standards
UL and cUL Listed;California Title 24 compliant;IP65
Installation Location
Surface Mount
Maximum Operating Temperature
149 Degrees F
Operating Voltage
24V DC