Hubbell Wiring Device-Kellems Signal And Control, Panel Safe, 1) DH485, 1) 15A 125V Receptacle, NEMA 12/4 Enclosure P15DH485C10
Signal And Control, Panel Safe, 1) DH485, 1) 15A 125V Receptacle, NEMA 12/4 Enclosure (Discontinued)
  • Mfr # P15DH485C10
  • Zoro # G100701897
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
P15DH485C10
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
2.5 in
Depth
2.5
Height
5.5 in
Details
Color
Gray, Clear
Material
Composite
Cable Entry
Plug-In
Cubic Capacity
34.375 cu.in
Item Type
Industrial Connectivity
Enclosure Type
NEMA 12/4
Material - Mounting Hardware
Screw Mounting
Description
Hubbell Wiring Device Kellems, Signal And Control, Panel Safe, 1) DH485,1) 15A 125V Receptacle, NEMA 12/4 Enclosure