  • Mfr # BLTH00-M120-0300D54P
  • Zoro # G115387291
External Hex Drive
A4 Material Grade/Class
Thread Size
M12-1.75
Fastener Length
30 mm
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTH00-M120-0300D54P
Country of Origin
Thailand
Dimensions
Thread Size
M12-1.75
Fastener Length
30 mm
Head Height
7.68 mm
Material Grade/Class
A4
Material
Stainless Steel
Finish
Plain
Thread Style
Fully Threaded
Standards
DIN 933, ISO 4017
Description
Cap Hex Head Bolts Full Coarse Thread 12.0 x 1.75 x 30.0 mm DIN 933 Grade A4 Stainless Steel Plain