  • Mfr # BLTH03-M100-0600D143
  • Zoro # G415387663
Thread Size
M10-1.25
Standards
DIN 960, ISO 4014
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BLTH03-M100-0600D143
Country of Origin
Taiwan, Province of China
Dimensions
Thread Size
M10-1.25
Fastener Length
60 mm
Head Height
6.58 mm
Standards
DIN 960, ISO 4014
Thread Type
Fine
Description
Cap Hex Head Bolts Partial Fine Thread 10.0 x 1.25 x 60.0 mm DIN 960 Class 8.8 Steel Zinc Clear Trivalent