  • Mfr # BLTH02-M200-0750D33
  • Zoro # G715385185
Standards
DIN 931, ISO 4014
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTH02-M200-0750D33
Country of Origin
China
Dimensions
Thread Size
M20-2.50
Fastener Length
75 mm
Head Height
12.715 mm
Standards
DIN 931, ISO 4014
Thread Type
Coarse
Description
Cap Hex Head Bolts Partial Coarse Thread 20.0 x 2.50 x 75.0 mm DIN 931 Class 8.8 Steel Zinc Clear Trivalent