  • Mfr # BLTH26-1000-14A3G
  • Zoro # G715387561
Thread Size
1"-8
Finish
Hot Dipped Galvanized
Thread Style
Fully Threaded
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTH26-1000-14A3G
Country of Origin
China
Dimensions
Thread Size
1"-8
Fastener Length
14 in
Thread Length
6 in
Head Height
0.7 in
Finish
Hot Dipped Galvanized
Thread Style
Fully Threaded
Description
Hex Head Bolts 6 in Coarse Thread 1-8 x 14 in ASTM A307 Grade A Steel Hot Dipped Galvanized