  • Mfr # BLTH26-1000-11A3P
  • Zoro # G115387758
Thread Size
1"-8
Finish
Plain
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
BLTH26-1000-11A3P
Country of Origin
Multiple
Dimensions
Thread Size
1"-8
Fastener Length
11 in
Head Height
0.7 in
Thread Length
6 in
Finish
Plain
Description
Hex Head Bolts 6 in Coarse Thread 1-8 x 11 in ASTM A307 Grade A Steel Plain